Rolki dziecięce K2 Raider Splash – Do Kolorowania

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

ROLKI DZIECIĘCE K2 RAIDER SPLASH

 

  • rolki fitness
  • koła K2 70mm/72mm/80A
  • płoza K2 F.B.I.
  • łożyska ABEC3  

 

Główna część buta

 

Producent przeznaczył te rolki dla młodszych i starszych chłopców. Wyposażenie ich w regulację w zakresie pięciu rozmiarów sprawia, że są one dobrą inwestycją, bo posłużą dłużej niż jeden sezon. Dostępne są trzy rozmiary: 29-34, 32-37 i 35-40 EUR. Aby je wydłużyć trzeba wcisnąć  przycisk, który znajduje się z boku i pociągnąć za czubek rolki. Wkładka wewnątrz dopasowana jest do powiększającego się rozmiaru.  Jedna warstwa  schowana jest pod drugą. W momencie wydłużenia wkładka również zwiększa długość i nie powstają żadne przerwy między wkładką a softbootem  i stopa nie będzie odczuwać dyskomfortu.

 

Pianki, które zostały zastosowane w bucie mają odpowiednią grubość i są ukształtowane anatomicznie, co daje duże poczucie wygody, czyli coś z czego są znane rolki K2. Usztywniona cholewka dobrze ustabilizuje kostkę, a wzmocnienia z bardziej sztywnego materiału w palcach przytrzymają stopę w dobrej pozycji.

 

W rolkach zastosowano Speed Lacing System – System Szybkiego Sznurowania. Są to sznurówki zakończone ściągaczem na języku. Po zaciągnięciu sznurówek końcówkę chowamy do kieszonki tak, aby nie przeszkadzały w trakcie jazdy. Jest to prosty system wiązania, więc także młodsze dzieci nie powinny mieć z nim kłopotu.

 

Płoza 

 

Szyna w rolkach dziecięcych K2 Raider Pro wykonana jest z plastiku więc jest nieco mniej sztywna, ale jest jak najbardziej odpowiednia dla dzieci, które nie są duże i ciężkie. Jest ona przymocowana na stałe do rolki, co sprawia, że mniej się gnie, a cała konstrukcja jest bardziej sztywna. Bliskie położenie kół przy stopie obniża środek ciężkości i daje lepszą stabilność.

Hamulec na prawej rolce przymocowany jest do pięty i ostatniego koła. Jest to bardzo pomocny element do nauki jazdy, ale można go oczywiście odkręcić.

 

Koła

 

W najmniejszym rozmiarze umieszczono koła o średnicy 70 mm, z możliwością wymiany na 72mm. Dwa pozostałe warianty mają koła 72mm z opcją wymiany na 76mm. Takie rozróżnienie daje mniejszym dzieciom niższy środek ciężkości i mniejsza odległość od nawierzchni, co daje im lepsze panowanie nad rolkami.  W obu rozmiarach kół ich twardość wynosi 80A, co jest wartością odpowiednią dla dzieci i da im dobre toczenie. 

 

Jeżeli zajdzie potrzeba wymiany kół – zapraszamy do stacjonarnego sklepu Freeskate Customs, gdzie znajdą Państwo ich szeroki wybór, a nasza załoga pomoże w ich doborze.

 

Łożyska

 

Koła w rolkach K2 Raider Pro wyposażone są w łożyska ABEC3, które są najczęściej stosowane w rolkach dziecięcych. Są wytrzymałe i nie rozpędzą siędo zbyt dużych prędkości, dzięki czemu jazda staje się bardziej bezpieczna. Są one zamknięte obustronnie, a w środku znajduje się siedem kulek.

Informacje dodatkowe

Rozmiar

17.0-20.5, 19.5-23.0

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.