Rolki FR Juniorskie FRJ (SEBA) – Różowe

(1 opinia klienta)

699,00 

Raty już od:
(oblicz)

Kolor
Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

FRJ
Rolki juniorskie FRJ to pomniejszona, juniorska wersja moldu pozostałych butów FR (znanego dawniej jako SEBA Skates), a w szczególności FRX, jako że FRJ wykorzystuje większość z jego funkcji i części, takich jak rzep, czy rocker.

Skorupa w rolkach FRJ to plastikowy mold bez żadnych perforacji i wentylacji – jego jedyną, i w pełni wystarczającą wentylacją jest duże wycięcie nad śródstopiem – tym sposobem but trzyma stopę dookoła, a w środku zostawia jedynie liner, trzymany mocno sznurówkami i rzepem. Rzep 45 stopni to jeden z dwóch systemów trzymania skorupy – drugim jest plastikowy safety buckle ponad kostką, opinający cholewkę na łydce. Rolki dziecięce FR (dawniej SEBA) FRJ są skonstruowane tak, aby trzymać mocno nogę dziecka, aby nie uginała się na boki i nie powodowała trudności w jeździe wynikających często z koślawienia nóg przez miękki but. W ten sposób dziecko może pozwolić sobie na pewien margines braku kontroli nad rolkami, i wciąż polepszać umiejętności. Za bezpieczeństwo samej rolki odpowiada nie tylko twardy, wytrzymały stop plastiku, ale również wymienny slider na stronie zewnętrznej buta, dzięki któremu rolki nie będą rysować się podczas upadków lub nauki slajdów.

Pod rolkami dziecięcymi FRJ znajdziemy płozę X2R, której główną zaletą, zwłaszcza dla początkujących użytkowników, jest rocker, zwany również bananem. Koła można bowiem ustawić w pozycji flat, gdzie każde z kół jest styczne z podłożem, lub w pozycji rocker, gdzie jedynie dwa środkowe koła styczne są z ziemią, a pierwsze i ostatnie „wiszą” o dwa milimetry wyżej. Zmiana takiego ustawienia to kwestia jedynie przekręcenia o 180 stopni jednej śruby na każde z kół. Szyna ta toczy się na czterech kołach Street Kings o średnicy 76mm, co nie ogranicza rozwoju dziecka w żaden sposób, a twardość takich kół to 85A, co jest złotym środkiem pomiędzy przyczepnością a żywotnością koła. Te z kolei toczą się na łożyskach Twincam MW7, czyli takich, które stosowane są również w rolkach dla dorosłych.

W rolkach dziecięcych FRJ znajdziemy oczywiście wkładkę wewnętrzną regulowaną w trzech rozmiarach, dzięki czemu możemy dobrać rolki tak, aby służyły przez niejeden sezon. Łącznie daje nam to zestaw rolek, które nie tylko będą służyć długo, ale również nie zahamują rozwoju dziecka i pozwolą przez długi czas rozwijać jego umiejętności i pasje.

Przeznaczenie: dzieci na każdym poziomie umiejętności

Kolorystyka: czarny, błękitny, różowy

Rozmiary: 32-35, 35-37, 37-39

Koła: 76 milimetrów, 85A

Łożyska: Twincam MW7

System sznurowania: Sznurówki elastyczne

Cholewka: FRJ, Safety Buckle górne + rzep

Szyna: X2R, opcjonalny rocker

1 opinia dla Rolki FR Juniorskie FRJ (SEBA) – Różowe

  1. Marek

    Córka kocha ten model, jest z nich bardzo zadowolona

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.