Przejdź do treści

Ozonowanie – dezynfekcja rolek, kasków, ochraniaczy

  • Czy potrzebujesz dezynfekować sprzęt rolkarski?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Jeśli zależy Ci na Twoim zdrowiu, przeszkadza Ci brzydki zapach rolek, kasku lub ochraniaczy to zadbaj o ich higienę. Ozonowanie jest bardzo skuteczną i prostą metodą na pozbycie się wszelkich drobnoustrojów, które mogą być szkodliwe dla Twojej skóry i zdrowia. Ozon eliminuje wszystkie grzyby, wirusy, pleśń i bakterie, z którymi ma kontakt i ogranicza powstawianie nieprzyjemnego zapachu.

Szafa ozonująca

 

  • Jak działa ozonowanie sprzętu sportowego?

Ozon czyli trójatomowa postać tlenu (O3) jest gazem, który wykazuje bardzo silne właściwości aseptyczne. Wykorzystuje się go do dezynfekcji w szpitalach, warsztatach samochodowych, przedszkolach i innych obiektach użyteczności publicznej. Używa się go również do dezynfekcji wody bo jest ekologicznym i bardzo skutecznym sposobem na usunięcie drobnoustrojów, dlatego właśnie ma tak szerokie zastosowanie. Ozon bardzo szybko wchodzi w reakcję z grzybami, wirusami, bakteriami i pleśnią sprawiając, że niszczy je wszystkie już po kilku/kilkunastu minutach.

Wiele osób uprawiających sport, zarówno wyczynowo jak i rekreacyjnie ma problem z przepoconym, nieświeżym obuwiem ochraniaczami, kaskami i innymi elementami wyposażenia, których niestety nie powinno się prać zbyt często lub wcale. Na szczęście można bezpiecznie ozonować każdy rodzaj sprzętu sportowego, bez ryzyka ich uszkodzenia lub utraty właściwości.

  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów dzięki ozonowi.

Dzięki temu, że ozon zabija drobnoustroje, pozytywnym efektem ubocznym zabiegu ozonowania jest wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów. Podczas jazdy na rolkach, szczególnie latem, intensywnie pocimy się, najmocniej na stopach, głowie i w miejscach, które osłaniamy ochraniaczami. Buty, skarpety, ochraniacze, kaski wchłaniają tę wilgoć a takie ciepłe i mokre środowisko jest doskonałe do rozwoju wielu mikroorganizmów. Wydzielany przez skórę pot nie ma zapachu, ale bakterie znajdują się na naszej skórze powodują, że pot zaczyna brzydko pachnieć. Dzięki temu, że ozon likwiduje te drobnoustroje, ozonowany sprzęt sportowy będzie bardziej świeży i higieniczny.

  • Ile trwa ozonowanie?

Żeby skutecznie usunąć drobnoustroje, wystarczy już kilkanaście minut ozonowania. Jednak jeśli chcemy również pozbyć się nieprzyjemnego zapachu warto przedłużyć ozonowanie do około jednej lub dwóch godzin. W naszym sklepie zamykamy ozonowane przedmioty na minimum 1 godzinę.

Szafa ozonująca pełna

  • Jakie rzeczy można ozonować?

Ozonować można każdego rodzaju sprzęt sportowy, najczęściej z takiej usługi korzystają rolkarze, hokeiści. motocykliści, rowerzyści, narciarze. Jednak ozonować można prawie wszystko ubrania, zabawki, pluszaki, foteliki samochodowe, każdego rodzaju obuwie itd.

Przed ozonowaniem należy dokładnie wysuszyć rzecz, którą chcemy zdezynfekować.

  • Jak i gdzie wykonujemy usługę ozonowania?

Do przeprowadzenia dezynfekcji wykorzystujemy specjalną szafę ozonującą. Wszystkie przedmioty są w niej szczelnie zamknięte i dzięki temu ozon może dokładnie spenetrować wszystkie zakamarki.

Przedmioty, które oddasz do nas do dezynfekcji, ozonujemy przez 2 godziny, żeby mieć pewność, że nie tylko zlikwidujemy wszystkie drobnoustroje z ozonowanych powierzchni, ale też pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu.

Zapraszamy do naszego sklepu w Warszawie, Ursynów al. Komisji Edukacji Narodowej 51 lokal U4

  • Jaka jest cena ozonowania?

Nasz cennik ozonowania poszczególnych przedmiotów poniżej:

Ozonowanie cała szafa – masz szafę na wyłączność, ile zmieścisz tyle rzeczy dezynfekujesz*
75 PLN
Rolki
35 PLN
Ochraniacze rolkarskie (komplet)
25 PLN
Kask rolkarski/narciarski/motocyklowy
25 PLN
Buty narciarskie/ motocyklowe/Snowboardowe
35 PLN
Buty
20 PLN
Kurtka
25 PLN

*Pamiętajmy tylko, że ozonowanie ma sens wtedy, kiedy ozonowane przedmioty nie stykają się ze sobą, więc powinny leżeć lub wisieć swobodnie, tak, aby ozon spenetrował dokładnie wszystkie powierzchnie.

Zapraszamy!