Przejdź do treści

Wymiana części i naprawa rolek

Czy w Freeskate Customs zajmujemy się serwisem, wymianą części i naprawą rolek?

W sezonie zimowym cieszymy się opinią jednego z najlepszych sklepów specjalizujących się w butach narciarskich, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiednie zaplecze serwisowe. Tworząc sklep z rolkami, poszliśmy tą samą drogą i nasz serwis prowadzimy z myślą o potrzebach każdego klienta. Nie pozostawiamy użytkownika samego z problemem. Razem staramy się znaleźć optymalne rozwiązanie, które wyeliminuje kłopot, a w razie dalszych trudności zapraszamy na darmowe poprawki. Nie wyobrażamy sobie również, aby klient kupujący u nas sprzęt, w razie awarii nie mógł dokonać jego naprawy, wymiany części czy customizacji. Kompleksowe i profesjonalne usługi to podstawa każdego sklepu rolkarskiego.

 

Jakie części zamienne stosujemy w rolkach?

Do wszelkich napraw serwisowych w Freeskate Customs stosujemy części oryginalne i zamienne uznanych producentów rolkarskich. Każdy z tych elementów jest najwyższej jakości i przeznaczony do sportów wrotkarskich. Często są stosowane na pierwszy montaż w fabryce FRa, Seby, Rollerbladea oraz K2. W razie kłopotów z montażem czy dopasowania części do innych rolek, mamy pełne zaplecze serwisowe narzędzi i urządzeń, które umożliwiają nam wszelkiego rodzaju przeróbki, jak np. szlifowanie tulejek.

 

Nietypowe naprawy rolek.

Tęgie głowy naszych serwisantów żadnych wyzwań się nie boją i podejmują się prawie każdej reparacji. Wyznajemy zasady, że samo się nie zrobi, a jak naprawiać to solidnie. Pęknięta skorupa, wyrwana szlufka lub zbyt długa tulejka? -to żaden problem. Rozwiązania nietuzinkowe pojawiające się w wirze pracy, to czasami zaskoczenia dla nas samych. Oszacowane koszty pozostawiamy do oceny klient, który dobrowolnie decyduje się lub nie na dalszą naprawę rolek.

 

Jakie części wymieniamy najczęściej?

Normalną sytuacją jest, że sprzęt sportowy poddawany eksploatacji będzie się zużywał. W rolkach elementami stale wymienianymi są oczywiście koła. Często ze względu na ich duże wytarcia, a czasami zwyczajnie, aby odmienić wizualnie swoje rolki lub nieco je z tuningować. W zależności od użytkowania i wykonywanych serwisów, w dalszej kolejności zastępowania starego na nowe, pojawiają się łożyska. W przypadku osób jeżdżących często lub drobnego upadku zdarzają się sytuacje pękniętej płozy, klamry, przetartego rzepu (strapa) i sznurówek czy zwyczajnie nietrzymających zatrzasków. Takie części również są dostępne zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym w Warszawie i z miłą chęcią pomagamy w ich przykręceniu lub przynitowaniu. Rolkarze początkujący lub jeżdżący rekreacyjnie stykają się z problemem braku hamulca, lub niemożności odkręcenia go i wymiany. W naszych zestawach okładzin hamulcowych każda guma posiada nową śrubę, dzięki czemu dokonamy szybkiej podmianki. Jeśli wspomnieliśmy już o śrubach i problemach z ich odkręceniem, to warto nadmienić, że nie ma takich, z którymi nasi serwisanci sobie nie poradzili. W naszym sklepie posiadamy ich bardzo szeroki wybór. Prawie każdej długości, średnicy i różnym zakończeniu. A w razie problemów z dopasowaniem, na szlifierce możemy skrócić bądź ukształtować do każdej rolki.