Przejdź do treści

Wkładki indywidualne i gotowe Sidas

W jakim celu stosuje się wkładki indywidualne i gotowe Sidas?

Na wstępie warto zaznaczyć, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają stopy i dlaczego warto o nie dbać. Przede wszystkim wpływają na postawę naszego ciała, jego amortyzację i stabilizację oraz przemieszczanie się. Gdy weźmiemy pod uwagę, że cała nasza waga utrzymywana jest na tak niewielkiej powierzchni, to trzeba sobie uświadomić, jak duże obciążenia znoszą kości, stawy, więzadła i mięśnie budujące ten narząd ruchu. Z tego też powodu warto zadbać o lepsze podparcie naszych stóp. Przy jeździe na rolkach, jak i innych sportach, gdy dochodzi do wielokrotnych dynamicznych obciążeń mięśni stabilizujących stopy, w pewnym momencie następuje ich przemęczenie i zmniejszona wydolność. W efekcie łuki stopy, które amortyzują te naciski, zmniejszają swoje wysklepienie i zaburzają prawidłowe funkcjonowanie naszych nóg. Następstwem może być zmiana postawy ciała, ból od strony podeszwowej, kostek, kolan itd.

 

Co daje lepsze podparcie stóp?

Stopy każdej osoby, tak jak odcisk palca są unikalne. Różnią się m.in. długością, szerokością, wysokością, układem palców, kształtem, łukami czy siłą mięśni. Te cechy pokazują, jak ważne są w obuwiu wkładki indywidualne i gotowe dobierane do użytkownika. Wkładki Sidas w porównaniu do seryjnych znajdujących się w rolkach, równomiernie rozkładają ciężar ciała, a przede wszystkim zwiększają przyjemność i kontrolę jazdy. Dodatkowo zabezpieczasz się przed kontuzjami, m.in. dlatego, że kończyna jest stabilniejsza w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i poprzecznej. Dużo większa równowaga stopy, gdy dochodzi do jej koślawienia, wydłużania czy tradycyjnego płaskostopia, często pomaga w przypadku ucisków na kostki przyśrodkowe, kości łódkowate, okolicę łuku podłużnego czy nawet na przeszkadzającą długość. Optymalne połączenie ze stopą i transmisję impulsów dają dwa rodzaje wkładek Sidas: indywidualne personalizowane i gotowe dobierane.

 

Wkładki indywidualne Sidas.

To wkładki wykonane do odcisku stopy użytkownika, dzięki czemu dają 100% podparcia. Proces wykonania rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego modelu, następnie pobrania odcisku, rozgrzania wkładki i uformowania do wcześniejszego śladu. Po ostudzeniu materiał zabierany jest na serwis, gdzie szlifowany jest do wymiarów rolek i dodawane są ewentualne elementy stabilizujące. Tak wykonane wkładki można poddać drobnym modyfikacjom podczas użytkowania. Można je również stosować w każdym innym obuwiu sportowym posiadającym sztywną podeszwę, m.in. w butach narciarskich, snowboardowych, trekingowych oraz łyżwach.

 

Wkładki gotowe Sidas 3Feet.

To seria wkładek gotowych ukształtowanych, dobieranych do stopy spośród trzech modeli w różnych rozmiarach. Firma Sidas wykonała je dla osób o stopach płaskich, wysoko wysklepionych i o normalnym wysklepieniu. Dobór polega na jak najdokładniejszym dopasowaniu wysokości, głębokości i długości łuku podłużnego przyśrodkowego. Ostatecznie wybrany egzemplarz jest docinany i szlifowany do rozmiaru obuwia. Oprócz rolek, wkładki gotowe Sidas można stosować do uprawiania takiego rodzaju aktywności ruchowej jak narciarstwo, kolarstwo, snowboard, łyżwiarstwo, treking, bieganie, sporty zespołowe, tenis, golf. W przypadku tego rodzaju wkładek rolkarze, a w szczególności agresywni docenią amortyzację pod piętą, która skutecznie tłumi drgania i skoki.

 

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś stosować wkładki Sidas indywidualne lub gotowe, to konieczne powinieneś odwiedzić nasz sklep Freeskate Customs w Warszawie. Przyjrzymy się Twoim stopom i ocenimy, jakie korzyści przyniesie ich lepsze podparcie.