Rolki Damskie K2 Alexis 84 PRO – Czarno/Błękitne

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

Rolki Damskie K2 Alexis 84 PRO – Czarno/Błękitne

Amerykański producent sprzętu rolkarskiego K2 znany jest na rynku za jeden, bardzo istotny wkład w społeczność rolkarską – wymyślenie rolek Softboot. Drzewiej bawiło się na rynsztunku stricte skorupowym, przypominającym wtedy dużo bardziej niż teraz po prostu buty narciarskie. Ciężkie klamry, skorupa, konstrukcja unibody, niewielka wentylacja i pękający plastik przestały być problemem, kiedy K2 wypuściło swoją pierwszą serię rolek miękkich, które do tej pory kontynuowane są pod postacią serii Alexis oras F.I.T. I chociaż buty skorupowe wróciły już do łask w postaci rolek lifestyle i freeskate, amerykański producent dalej produkuje tylko i wyłącznie rolki w stylu Softboot, a ich flagowym przedstawicielem w sezonie 2020 jest seria Alexis 84 w wersjach PRO i BOA – tutaj mamy do czynienia z tą pierwszą – przedstawiamy więc Rolki Damskie K2 Alexis 84 PRO.

Zacznijmy od samego spodu rolek – miękkie turkusowe koła (twardość 80A) gwarantują bardzo miłą i łagodną jazdę, bardzo dobrze wyłapując wszelkie nierówności pokroju kostki bauma, lub słabego asfaltu, kosztem szybszej ścieralności przy częstszej eksploatacji – łożyska ILQ 7 to w tej chwili złoty standard pomiędzy łożyskami zawodowymi dla profesjonalistów, a łożyskami ABEC przeznaczonymi do wszelkiej maści innych zastosowań. Aluminiowa szyna w porównaniu do kompozytowej zdecydowanie lepiej przekazuje energię, co jest bardzo istotne w przypadku rolek miękkich, ponieważ impulsy energii zwyczajnie uciekają od nogi przez Softboot – aluminiowa szyna gnie się dużo mniej, gubi też dużo mniej energii. Z tego samego powodu Rolki Damskie K2 Alexis 84 PRO posiadają dłuższą szynę oraz koła nieco większe, niż standard. 84 milimetry to idealny kompromis pomiędzy tradycyjnym kołem, a kołem do jazdy szybkiej, a wynikająca z tego (oraz z powiększonych odstępów między kołami) dłuższa szyna również przyczynia się do wzmocnienia odepchnięcia. Szyna jest w dalszym ciągu nitowana, co oznacza, iż nie możemy jej wymienić, na plus jest jednak fakt, że nie poluzuje się ona i nie odpadnie nawet przy wysokiej eksploatacji. Całość przymocowana jest do miękkiego buta Softboot w kolorze czarnym z pasującymi do kół elementami turkusu.

Miękki but w Rolkach Damskich K2 Alexis 84 PRO charakteryzuje się wysoką przewiewnością, co oczywiście przychodzi kosztem słabszego trzymania kostki. Jest ona stabilizowana jedynie plastikiem po lewej i prawej stronie cholewy, która spięta jest standardową klamrą bez spinki, dzięki czemu łatwiej ją zapiąć i rozpiąć. Dolna klamra – znana również jako klamra 45 stopni w celu zredukowania wagi została zastąpiona rzepem a zapięcie całości odbywa się za pomocą systemu SpeedLace – jednej małej rączki, której pociągnięcie zacieśnia całą rolkę od palców ponad kostkę. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność tego sportu, i fakt, iż większość rolkarzy na świecie to wciąż sportowcy jedynie rekreacyjni – nic dziwnego, że jest to jedna z najczęściej kupowanych rolek na tą chwilę na rynku. Zapraszamy więc do naszego sklepu stacjonarnego Freeskate Customs Warszawa, gdzie zmierzymy stopę, zbadamy wystające punkty kostne i biomechanikę stopy, stwierdzimy czy jest to odpowiednia para rolek, oraz znajdziemy jej odpowiedni rozmiar.

Przeznaczenie: średnio-zaawansowani

Kolorystyka: Czarny, turkusowy

Rozmiary: 34 – 42.5

Koła: 84 milimetry, 80A

Łożyska: ILQ 7

System sznurowania: SpeedLace

Cholewka: Nitowana

Szyna: Aluminiowa, nitowana

Informacje dodatkowe

Rozmiar

23.5, 23.5CM/36.5EUR, 24.0, 24.0CM/37EUR, 24.5, 24.5CM/38EUR, 25.0, 25.0CM/39EUR, 25.5, 25.5CM/39.5EUR, 26.0, 26.0CM/40EUR, 26.5, 26.5CM/40.5EUR, 27.0, 27.0CM/41.5EUR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.