Rolki K2

Rolki K2
Firma K2 powstała co prawda już 57 lat temu, chociaż ich "Skate Division" powstał dopiero 30 lat później – w 1993. Pozwoliło to Amerykanom najpierw nabrać rozpędu i kapitału, aby potem wykorzystać go i z kopyta wjechać w temat sprzętu rolkarskiego, kiedy ten zaczynał robić się popularny. Wyjątkowe w przypadku K2 jest na pewno to, iż chociaż firma wywodzi się z narciarstwa, to ich rolki jako jedne z niewielu na rynku nigdy nie były produkowane w wersjach hardshell. Dzięki temu K2 w rolkarstwie było w stanie zdominować segment fitness, przejmując większą część rynku, niż ktokolwiek z konkurencji za pomocą swoich modeli F.I.T. oraz Alexis.
Są to od lat niezmiennie świetnie wykonane rolki, dostępne w różnych wariantach – mamy tutaj do czynienia z wersjami na kołach tradycyjnych 80mm, oraz 84mm, na których będzie nieco szybciej i stabilniej. Oba te warianty dostępne są w dwóch wersjach – BOA oraz PRO. To drugie to system sznurowania polegający na zaciskaniu butów poprzez ściąganie specjalnego ściągacza, który automatycznie blokuje się gdy jest zapięty, a BOA to znane również z butów snowboardowych czy lub kasków zapięcie na specjalną korbkę na języku, którą przekręcając zacieśniamy wiązanie rolek. Jeśli potrzeba jeszcze większych kół, to dostępne są rolki VO2 – jest to sprzęt, którego koła mają 90mm i 100mm, a trzymanie nieco ściślejsze i mocniejsze, dzięki czemu znacznie łatwiej nie tylko osiągnąć duża prędkość, ale również znacznie mniej się zmęczymy. Kosztem takich zalet będzie szereg wad związanych z dużymi szynami, ale o tym możecie poczytać więcej w naszej sekcji FAQ, lub w opisie kategorii "szyny / płozy do rolek".
Do jazdy miejskiej z kolei mamy rolki K2 TRIO 100 i TRIO 110. Są to o tyle specyficzne rolki, że mają bezpośrednio konkurować z modelami skorupowymi, chociaż nie da się ukryć, iż są to rolki materiałowe. Mocno usztywniane i ściśle zapinane, ale wciąż materiałowe – przez co jazda freeskate może okazać się w nich być bardzo komfortowa i wygodna, choć nie pozwoli na aż tak agresywną jazdę, jak konkurencyjne skorupy. Co więcej, są to rolki na standardzie UFS, więc łatwiej będzie w nich zachować równowagę, co równoważy trudność wynikającą z wysokich kół.
W segmencie juniorskim K2 również ma wiele do powiedzenia. Podobnie, jak w przypadku Alexis i F.I.T. - tutaj mamy Marlee oraz Raider, z czego jedne i drugie są w wersji BOA oraz PRO. Sprzęt rozsuwa się w zakresie czterech rozmiarów, więc łatwiej będzie dobrać takie rolki, które będą rosły razem z dzieckiem.
Podsumowując, K2 w swoich rolkach stawia na komfort, wentylację, łatwość użytkowania, oraz niecodziennie sposoby wiązania swojego sprzętu.
Ważna informacja
Od 15 listopada do 15 Marca na dobór i modyfikację rolek obowiązują zapisy.
Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
This will close in 0 seconds