Rolki dziecięce Powerslide Rocket – Miętowo/szare

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

ROLKI DZIECIĘCE POWERSLIDE ROCKET SZARO-NIEBIESKIE

 

  • rolki fitness
  • koła PS One 70/72/76 mm 85A
  • płoza Unibody 210/220/234 mm
  • łożyska ABEC7

 

Główna część buta

 

Rolki posiadają rozbudowane wzmocnienie w pięcie i kostce, co dobrze przytrzyma i ustabilizuje dziecięcą stopę. Sztywniejszy element znajduje się również w przedniej części, w miejscu łuku poprzecznego. 

But i szyna stanowią jedną całość. Daje to dużą stabilność podczas jazdy, usztywnia konstrukcję i dobrze przenosi energię. Koła są schowane głębiej, co obniża środek ciężkości. Takie całościowe połączenie oznacza mniej śrub i części mocujących, które podnoszą wagę rolek. Jest to szczególnie cenne w rolkach przeznaczonych dla dzieci, które potrzebują lżejszego sprzętu, aby jazda nie była bardzo męcząca i obciążająca dla stóp. 

Część miękka swoim wyglądem przypomina sportowe buty, co dodaje rolkom ciekawego wyglądu. Znajdziemy w nich sznurówki, rzep na podbiciu, który w pewny, ale niezbyt mocny sposób dociśnie piętę oraz plastikowę klamrę na cholewce.

Rolki są regulowane w zakresie czterech rozmiarów, co sprawia, że będą rosnąć wraz ze stopą dziecka i posłużą dłużej niż jeden sezon. 

Wewnątrz znajduje się grubsza warstwa pianki i lekkie uformowanie w okolicy kostki, co dobrze dopasuje się do anatomii stopy. Język jest nieco cieńszy, ale dobrze usztywniony i po bokach posiada “skrzydełka”, które można rozłożyć na boki i zwiększyć wygodę w okolicy kostek.

Mocny nylonowy pull tab ułatwia transportowanie rolek.

 

Płoza

 

Rolki dziecięce Powerslide Rocket wyposażone są w płozę Unibody, która wykonana jest z plastiku i wzmocniona włóknem szklanym tak jak wszystkie sztywne elementy w bucie. 

Jej długość uzależniona jest od rozmiaru rolek. W najmniejszym wynosi ona 210 mm, potem kolejno: 220 i 234 mm. Hamulec zamontowany jest na tylnym kole i i pięcie. Jest on nieco szerszy, co zwiększa punkt styczności z podłożem i daje więcej stabilności podczas hamowania. Koła przymocowane są jednostronnymi śrubami.

 

Koła

 

Rozmiar kół również zależy od rozmiaru rolek i płozy. Wynosi on kolejno: 70, 72 i 76 mm. W każdym wariancie sztywność jest ta sama i wynosi 85A, co jest wartością dobrą dla dzieci, bo nie potrzebują one bardzo sztywnych kół. 

Kółka te posiadają dobrą przyczepność i nie powinny się szybko zetrzeć. Należy tylko pamiętać o regularnym zamienianiu kół, aby ścierały się w sposób równomierny. W razie wątpliwości i problemów zapraszamy do kontaktu ze sklepem stacjonarnym Freeskate Customs Warszawa.

 

Łożyska

 

Rolki posiadają w kołach łożyska ABEC7. Są one jednostronnie otwarte, co ułatwia ich czyszczenie. Wewnątrz posiadają 7 kulek, które zapewniają dobre toczenie. Zastosowana w nich technologia Freespin zmniejsza tarcie wewnątrz i zwiększa ich prędkość. Z jednej strony znajduje się tarcza wykonana z gumy, która chroni łożyska przed brudem i szybkim zużyciem.

 

W zestawie

 

  • klucz ampulowy
  • instrukcja
  • oś do demontażu hamulca

Informacje dodatkowe

Rozmiar

18.5-20.3, 18.5-20.3CM/29-32EUR, 20.9-22.7, 20.9-22.7CM/33-36EUR, 23.3-25.2, 23.3-25.2CM/37-40EUR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.