Rolki męskie/damskie FR FR3 80 – Czarne

899,00 

Raty już od:
(oblicz)

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

Rolki męskie FR3 Czarne

Francuski producent powstały w roku 2005 (znany dawniej jako SEBA) zajmuje się tworzeniem rolek głównie typu freeskate, ale również slalomowych oraz szybkich (downhill oraz maraton) kosztem nieprodukowania zasadniczo w ogóle rolek fitnessowych. Przez półtorej dekady FR Skates doszło do tego, że nie tylko sponsoruje najlepszych rolkarzy na świecie (odsyłamy do wyników WRG 2019) ale również sam organizuje zawody na całym świecie dla młodych i początkujących rolkarzy. Rolki męskie FR3 to jeden z czołowych modeli tej marki – jest swego rodzaju hybrydą pomiędzy rolkami FR1 – najbardziej zaawansowanym modelem firmy, a FRX, czyli tym najbardziej podstawowym. Znajdziemy w nim więc elementy z obu tych rolek, a wszystko to w całości skąpane intensywną czernią.

U spodu rolek znajdziemy dokładnie to samo podwozie, co w rolkach FRX – jest to szyna X2R, która znana i lubiana jest przede wszystkim za możliwość rockeringu – oznacza to, że możemy ustawić koła w tak-zwanym „bananie”, czyli podnieść pierwsze i ostatnie koło dwa milimetry ponad ziemię, co znacznie powiększy zwrotność rolek, a tym samym sprawi, że będzie można w nich jeździć slalom lub (podnosząc tylko jedno koło) jeździć figurowo. W rolkach męskich FR3 znajdziemy koła FR Street Kings – to dość ścisła mieszanka o twardości 85A, bez wierzchniej „gęstej” warstwy – takich kół jest na szynie cztery, co oznacza, że przy odstępach po jednym milimetrze pomiędzy kołami, szyna ma długość 243mm – jest to złoty standard w rolkach skorupowych typu freeskate, którego jedyną jakkolwiek częstą alternatywą jest setup 3x110mm. Osie w szynie są różne, ponieważ środkowe mogą być (i są) jednoczęściowe, wkręcające się bezpośrednio w szynę, a zewnętrzne muszą umożliwiać przejście w tryb rockerowany. Łożyska Twincam MW7 to FR’owskie odpowiedniki łożysk ILQ7 – świetnie sprawdzają się więc w jeździe typu freeskate, jeździe miejskiej, a jednocześnie są uniwersalne, pozwalając na jazdę hokejową, slalomową czy szybką. Całość trzyma się na 7-pinowych, aluminowych gniazdach od frontu i od tyłu, dzięki czemu mamy nie tylko pełną kontrolę nad rolkami i przekaz energii na najwyższym poziomie, ale również jesteśmy w stanie zamocować na nich każdy inny rodzaj szyny – 165mm, 195mm, a ze specjalnym adapterem nawet UFS.

Góra rolek męskich FR3 składa się z kilku w pełni wymiennych i customizowalnych części. Podstawą wszystkiego (prócz wspomnianej szyny i kół) jest skorupa FR, która stabilnie trzyma szynę wspomnianymi siedmioma pinami, podczepionymi pod bardzo sztywnym plastiku, którego zadaniem, jest stworzyć rolki uniwersalne i żywotne, których będziemy mogli używać do wszystkiego – do jazdy hokejowej (ze względu na sztywność i reaktynwość), do jazdy slalomowej (dzięki mocnemu trzymaniu) czy freeskate i agresywnej (dzięki doczepianym plate’om, które dokupić można osobno). Całość trzymana jest sznurówkami, które wiążą się aż do samej góry, klamrą dolną z pompką oraz klamrą górną na zatrzask. Klamra górna przymocowana jest do cholewki, która trzyma się na śrubach, a więc można ją wymienić – samą klamrę oczywiście też. W środku wszystkiego znajdziemy wysokiej jakości liner, który z czasem traci swoją „pulchność” i dopasowuje się bardzo ładnie do stopy. W miejscu, w którym spotyka się on z cholewką znajdziemy szlufki, dzięki któym pociągniemy sznurówki dalej aż do samego szczytu rolki, jeśli oczywiście jest taka potrzeba.

Jeśli zainteresowały Was rolki męskie FR3 to zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego Freeskate Customs Warszawa, gdzie nie tylko zmierzymy i zbadamy stopę i jej biomechanikę i dobierzemy odpowiedni rozmiar rolek, to dodatkowo zapewnimy lepsze dopracowanie za pomocą odbarczania, frezowania, kompresji linera itd.

Przeznaczenie: jazda freeskate i slalom

Kolorystyka: czarne

Rozmiary: 34 – 47

Koła: Street Invader 80mm 84A

Łożyska: MW9

System sznurowania: Tradycyjne sznurówki

Cholewka: przykręcana

Szyna: FR X2R Rocker’owana

Informacje dodatkowe

Rozmiar

23.5, 23.5CM/37EUR, 24.5, 24.5CM/38EUR, 25.5, 25.5CM/39EUR, 26.0, 26.0CM/40EUR, 26.5, 26.5CM/41EUR, 27.0, 27.0CM/42EUR, 27.5, 27.5CM/43EUR, 28.0, 28.0CM/44EUR, 28.5, 28.5CM/45EUR, 29.5, 29.5CM/46EUR, 30.0, 30.0CM/47EUR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.