Rolki Męskie Rollerblade RB 110 3WD – Czarno/czerwone

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

Rolki męskie Rollerblade RB 110 3WD

Amerykański producent odpowiedzialny w dużej mierze za popularyzację rolek w latach 90′ XX wieku, a dzisiaj za dostarczanie najlepszych i najwyższej jakości rolek skorupowych, oraz wygodnych i lekkich rolek miękkich. Tutaj mamy do czynienia z jedną z tych pierwszych: Bardzo sztywna skorupa, niewiele ruchomych części, twarde koła i mocne łożyska – wszystko to przekłada się na bardzo reaktywny, ostry, stanowczy i szybki styl jazdy, z możliwością skoków, slajdów, czy nawet slalomu, co sprawia, że nieco zmodyfikowanej wersji rolek męskich Rollerblade RB 110 3WD na czterech kołach używa duża ilość profesjonalnych rolkarzy, w tym również jedna z największych gwiazd sportu – Danny Aldridge. Odważna i kontrastowa czerwono-czarno-biała kolorystyka oraz nowoczesny design sprawiają, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Zacznijmy jednak od samego dołu:

Rolki jadą na dużych kołach, bo liczących aż 110 milimetrów, o twardości 85A. Ostry profil koła gwarantuje niewielkie tarcie, co w połączeniu z ich rozmiarem (większy obwód to mniejsze zapotrzebowanie na energię) oraz samym faktem, iż jest ich tylko trzy, sprawia, że rolki poruszają się bardzo szybko i bardzo lekko. Ich twardość to standardowe 85A, co oznacza pośredni rebound, wystarczająco sztywną mieszankę, aby nie scierać się nadmiernie, ale jednocześnie umożliwiając rozsądny poziom eliminowania wibracji wynikających z nawierzchni, np. kostek Bauma. Łożyska w rolkach męskich Rollerblade RB 110 3WD to SG7, czyli Rollerblade’owski odpowiednik łożysk ILQ7, gdyż robione są specjalnie dla tego rodzaju sprzętu, a nie dla segmentu industrialnego, narzędzi czy zabawek. Szyna 3WD wykonana jest z ciętego aluminium i jest dodatkowo wspierana za pomocą mostków, łączących obie strony sznyny, co usztywnia ją i sprawia, że energia nie ucieka ani nie ginie w „ruchomych” częściach. Wszystko to wskazuje więc na to, iż są to rolki do jazdy szybszej, dłuższej, rolki pomogą osiągnąć większe prędkości i dystanse, ale kosztem mniejszej stabilności i „czucia” rolek, ze względu na wyższy środek ciężkości.

Nadwozie rolek męskich RB 110 3WD to ten sam shell, co w przypadku rolek Rollerblade Cruiser, RB 80 PRO czy RBDA – jest to relatywnie szeroki shell, przyjazny osobom z szerszym łukiem poprzecznym, bardziej płaską stopą, chociaż oczywiście węższa i mniej objętościowa stopa również się w nich odnajdzie. Jest to kwestia buta wewnętrznego, który dobrze dopasowuje się do stopy, robiąc więcej miejsca tam, gdzie tego potrzeba. Całość buta sznurowana jest tradycyjnymi, okrągłymi sznurówkami, a zamyka się dolną klamrą zatrzaskową z wajchą, oraz górną klamrą skokową – również z wajchą. Shell gotowy jest w pełni do odbarczania i podobnych prac nad butem, które wykonujemy również w swoim sklepie stacjonarnym Freeskate Customs Warszawa.

Przeznaczenie: jazda miejska freeskate

Kolorystyka: czarno-czerwone

Rozmiary: 36.5 – 49

Koła: K2 100 milimetrów, 83A

Łożyska: ILQ7

System sznurowania: SpeedLace

Cholewka: nitowana

Szyna: nitowana 3×100, osie K2 Alu Frame

Informacje dodatkowe

Rozmiar

22.0, 23.0, 24.0, 25.0, 26.0, 27.0, 28.0, 29.0, 30.0, 31.0, 32.0

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.