Rolki regulowane Rollerblade MAXX – Czarno-limonkowe

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

Rolki juniorskie Rollerblade MAXX

Słynny producent z USA odpowiedzialny za propagowanie i popularyzowanie tego naszego ulubionego sportu w latach 90′, a dzisiaj za produkcję najlepszych i najwyższej jakości rolek w skorupie, oraz wygodnych i lekkich rolek fitnessowych. W tym przypadku przyjrzyjmy się tym drugim, i to w wersji juniorskiej. Mamy tutaj do czynienia w rolkami regulowanymi, których rozmiar może zmieniać się wraz ze wzrostem rozmiaru stopy dziecka – takie rozwiązanie zawsze kończy się w taki albo inny sposób kosztem reaktywności bądź komfortu rolek, ale Rollerblade postarał się zminimalizować negatywne aspekty tego rozwiązania. Kolorystyka rolek juniorskich Rollerblade MAXX to odważna, jasna zieleń i stanowczy ołówkowy szary – tak samo na rolce, jak i na szynie i na kołach.

Jeśli już o kołach mowa – spójrzmy na sam spód rolki. Mamy tutaj do czynienia z miękkimi kołami (twardość 80A) o białych core’ach, o średnicy 72mm, co sprawia, że w porównaniu do kół 76 i 80mm, te przyczynią się do skrócenia długości szyny. Dzięki temu rolki będą bardziej zwrotne, a stopa dziecka nie będzie nienaturalnie mniejsza niż długość płozy pod nią. Małe koła gwarantują niski środek ciężkości, dzięki czemu dziecku łatwiej będzie utrzymać równowagę i trzymać kontrolę nad sprzętem i jazdą. Miękkość z kolei sprawi, że znacznie łatwiej będzie nie ślizgać się na rolkach, tym bardziej, że mięśnie i stawy dzieci są niewykształcone. Płoza jest kompozytowa, co oznacza, że lepiej wyłapuje nierówności i wertepy na trasie, kosztem gubienia nieco większej ilości energii.

Ponad tym wszystkim w rolkach juniorskich Rollerblade MAXX znajdziemy miękkiego buta o strukturze trzyczęściowej – pierwszą częścią jest frontowy toe-cap, który zachodzi na palce i łuk poprzeczny, drugą jest but wewnętrzny, który trzyma kostkę aż do samej góry buta, a na niej trzecia część – cholewka, która pomaga powstrzymać stopę i kostkę przed pronacją. Regulacja rozmiaru jest skokowa, co pozwala zmieniać rozmiar na pięć różnych ustawień, z których ostatnie jest o 3cm większe od pierwszego. Jest więc możliwość dzielenia się rolkami przez dzieci, lub nawet między dziećmi a rodzicami, tym bardziej, że dzięki mocnym sznurówkom, rzepowi i klamrze górnej jesteśmy w stanie bardzo mocno i dokładnie zapiąć rolki. Jeśli zainteresowały Cię rolki juniorskie Rollerblade MAXX, zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego Freeskate Customs Warszawa, gdzie dobierzemy, dopasujemy i zmodyfikujemy rolki tak, aby był dla Ciebie jak najwygodniejsze!

Przeznaczenie: junior

Kolorystyka: szaro-zielone

Rozmiary: 17.5-20.5, 21-22.5, 23-26

Koła: Rollerblade Junior 72mm/80A

Łożyska: SG3

System sznurowania: Tradycyjne sznurówki

Cholewka: nitowana

Szyna: unibody kompozytowa

Informacje dodatkowe

Rozmiar

17.5-20.5, 21.0-23.0, 23.0-26.0

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.