Rolki Powerslide Next Core Black 100 – Czarne (3×110)

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

ROLKI MĘSKIE POWERSLIDE NEXT CORE 100 CZARNE

 

  • rolki freeskate
  • koła Spinner 100mm/85A
  • płoza Elite 231 mm dla rozmiarów od 22.9 do 27.5, od rozmiaru 27.5- 250 mm
  • łożyska Wicked ABEC 9
  • waga 1650 g (dla rozmiaru 26.8-27.5)

 

 

Skorupa

 

Wykonanie skorupy z mieszanki kompozytu i włókna szklanego powoduje, że jest ona mocna i bardziej sztywna. Otwór wentylacyjny znajduje się w śródstopiu – gorące powietrze jest odprowadzane na zewnątrz, co zapobiega otarciom. 

Cholewka posiada cztery możliwości ustawień. Zamontowanie jej na specjalnej podkładce sprawia, że można ją ustawić w pozycji wysokiej, który daje więcej stabilizacji i wsparcia, co sprawdzi się u początkujących, ale też tych rolkarzy, którzy preferują bardziej agresywny styl jazdy. Umieszczenie cuffa w pozycji niskiej powoduje zwiększony ruch kostki, co jest przydatne przy wykonywaniu akrobacji oraz dłuższej jeździe. Istnieje też możliwość ustawienia kąta cholewki- czyli może być ona ustawiona w pozycji wysokiej lub niskiej tylko po stronie zewnętrznej lub wewnętrznej i odwrotnie.

Skorupa została wykonana w taki sposób, aby można ją było customizować według potrzeb użytkownika. Istnieje opcja przycięcia jej wzdłuż linii wyznaczonych przez producenta  w celu zwiększenia elastyczności. Można ją także frezować lub odbarczać i w tym celu zapraszamy do odwiedzenia stacjonarnego sklepu Freeskate Customs Warszawa.

Slider ochrania nie tylko część boczną rolki, ale cały jej czubek, co przedłuża żywotność rolek. Jest on oczywiście wymienny. 

Mocowanie Trinity oznacza, że szyna przymocowana jest jedną śrubą z tyłu i dwoma z przodu. Daje to zmniejszone odczuwanie drgań i niższy środek ciężkości.

Rolki posiadają wysokie wiązanie, charakterystyczne dla butów hokejowych oraz dwie klamry, co daje dobre trzymanie stopy.

 

Liner

 

But wewnętrzny w rolkach Powerslide Next Core 100 dopasowuje się do kształtu stopy za sprawą zastosowania pianek o różnych grubościach. Miękko układają się na stopie, a tylne wyprofilowanie daje dobrą stabilizację. Lekko niższy tył linera nie ogranicza ruchomości kostki podczas skoków, a dodatkowe szlufki umożliwiają różnorakie kombinacje wiązania.

W palcach znajduje się rozciągliwy materiał, który dopasowuje się na długości i może dopasować się nawet o jeden rozmiar wzwyż. Istnieje także możliwość termoformowania w piecu. Taki zabieg sprawi, że liner dopasuje się lepiej w okolicy kostki, gdzie znajduje się materiał formowalny. Z tyłu umieszczono pull-tab za który można przypiąć rolki do karabińczyka i bezpiecznie przetransportować.

Warto także wspomnieć, że liner można prać ręcznie.

 

Szyna 

 

Rolki posiadają dwa warianty rozmiaru szyny, w zależności od rozmiaru. Długość 231 mm przypisana jest rozmiarom 22.9-27.5, powyżej wynosi ona 250 mm. Dzięki temu stabilność i zwrotność będzie dobra, niezależnie od rozmiaru stopy.  

Dłuższa szyna ma taką samą wysokość jak ta krótsza- środek ciężkości znajduje się nisko. 

Płozę można przesuwać w przód i tył, oraz dzięki mocowaniu X-Slot. Przesunięcie jej w prawo lub lewo jest pomocne osobom z koślawością lub szpotawością, bo płoza będzie się wtedy odchylać w inną stronę niż stopy, co poprawi stabilność i komfort jazdy. Koła przymocowane są do niej jednostronną śrubą, co przyspiesza proces ich demontażu.

 

Koła

 

Rolki męskie Powerslide Next Core 100 posiadają trzy koła 110 mm i twardości 85A. Spinnery wykonane są z mieszanki poliuretanu Super High Rebound, która sprawia, że wstrząsy są lepiej amortyzowane. Ich przyczepność jest wzmocniona i nie traci na swej sile również podczas szybszej jazdy.

Trzy koła obniżają wagę rolek i sprawiają, że staje się ona szybsza. Trójkołowce mają większą zwrotność, dzięki czemu jazda jest mniej męcząca i pochłania mniej energii, co umożliwia dłuższe jazdy. 

 

Łożyska

 

W kołach znajdują się łożyska ABEC 9. Są one najlepsze w skali ABEC. Kręcą się one szybciej i z mniejszym oporem w porównaniu z ABECami o niższych numerach. W środku znajduje się 6 kulek. Nylonowy koszyczek znajdujący się po jednej stronie zabezpiecza łożysko przed brudem i kurzem, które mogą się zebrać podczas jazdy.

 

W zestawie:

 

  • klucz ampulowy
  • instrukcja

Informacje dodatkowe

Rozmiar

22.9-23.6, 22.9-23.6CM/36-37EUR, 24.2-24.8, 24.2-24.8CM/38-39EUR, 25.5-26.1, 25.5-26.1CM/40-41EUR, 26.8-27.5, 26.8-27.5CM/42-43EUR, 28.2-28.9, 28.2-28.9CM/44-45, 29.6-30.3, 29.6-30.3CM/46-47EUR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.