Rolki Powerslide Imperial 80 – Czarne

999,00  799,00 

-20%

Raty już od:
(oblicz)

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

ROLKI MĘSKIE POWERSLIDE IMPERIAL 80 CZARNO-ŻÓŁTE

 

  • rolki freeskate
  • koła Spinner 80 mm/88A
  • szyna Gamma 243 mm
  • łożyska Wicked ABEC 7

 

Skorupa

 

Rolki te są starsze w ofercie Powerslide, jednak ich konstrukcja sprawia, że wciąż pozostają modelem godnym uwagi. Skorupa wykonana z kompozytu, posiada dodatek włókna szklanego, co wzmacnia jego sztywność i wytrzymałość, nawet podczas bardziej agresywnej jazdy, ze skokami i slide’ami.  Materiał skorupy można modyfikować na warsztacie przez frezowanie, odbarczanie i inne zabiegi, które okażą się niezbędne, aby stopa poczuła komfort w swoich bardziej problematycznych miejscach. 

Większy otwór wentylacyjny znajduje się w podstawie rolki, w środkowej części stopy. Głównie tamtędy odchodzi gorące powietrze. Funkcję wentylacyjną spełniają też w mniejszym stopniu wycięcia w skorupie.

Szyna przykręcona jest do skorupy przy użyciu dwóch śrub mocowaniem X-Slot. Daje ono możliwość płynnej regulacji szyny wzdłuż i na boki.  Śruby wkręcane są w metalowe płytki zatopione wewnątrz, które sprawiają, że skorupa lepiej przenosi energię. Umożliwia to też precyzyjne dopasowanie ustawienia szyny.

Rolki są sznurowane i mają dwie klamry. Klamra dolna jest bardziej masywna i posiada pompkę, co dobrze przytrzyma piętę w miejscu. Slider, który jest wymienny ochrania rolki przed szybkim zużyciem. 

Wewnątrz skorupy, pod linerem znajduje się bootboard, który osłania wszystkie elementy mocujące i śruby. Posiada on też wycięcia w tym samym miejscu, co skorupa, dzięki czemu wentylacja działa lepiej i przenika bezpośrednio do linera.  

pod piętą znajduje się shock absorber. Ten bardziej miękki od reszty skorupy podpiętek ma za zadanie tłumić drgania. 

 

Liner

 

But wewnętrzny od spodu posiada małe wycięcia zgodne z otworem wentylacyjnym w skorupie. Przód wykonany jest z rozciągliwego materiału, więc dobrze dopasuje się on na długości. Uformowanie w okolicy kostki będzie dobrze trzymać stopę. 

Liner wykonany jest w technologii My Fit, co oznacza, że jest on termoformowalny. Po wygrzaniu dopasuje swój kształt do anatomii stopy i zapamięta go. Dzięki temu rozwiązaniu bardziej wystające punkty w stopie, takie jak kość łódkowata lub haluks będą odczuwały wygodę. Fachowcy w sklepie Freeskate Customs Warszawa przeprowadzą ten proces w rzetelny i profesjonalny sposób.

Język jest krótki i szeroki, dzięki czemu nawet bardziej rozbudowana noga i wyższe podbicie powinny odczuć duży stopień komfortu. 

 

Szyna

 

Płoza Gamma o długości 243 mm jest wykonana przy użyciu technologii odlewanego aluminium. Jest mocna i jednocześnie lekka, a Gamma jest podstawowym modelem marki Powerslide. 

Znajdują się w niej dwa otwory do mocowania z przodu i z tyłu. Umożliwia to przesunięcie szyny do przodu i do tyłu oraz w prawo i w lewo. Przymocowanie jej bardziej na boki pomoże osobom z koślawością lub szpotawością- stopy będą się wtedy odchylały w stronę odwrotną niż została ustawiona szyna. 

Koła przykręcane są jednostronnymi śrubami, więc można je łatwo odkręcić używając jednego klucza, który jest dołączony do zestawu.

 

Koła

 

Rolki męskie Powerslide Imperial 80 wyposażone są w koła Spinner o średnicy 80 mm i twardości 88A. Posiadają one wyższą zawartość uretanu, co w połączeniu z większą twardością daje koło solidne i wytrzymałe. Będą też lepiej tłumić uderzenia niż koła bardziej miękkie.

Ich eliptyczny profil sprawia, że kółka mają małą powierzchnię styku z podłożem i są mniej stabilne, ale za to daje dużą zwrotność i szybkość. Dobrze sprawdzą się w jeździe freeskate oraz w slalomach i slide.

 

Łożyska

 

W kółkach znajdują się łożyska Wicked ABEC 7. Są one jednostronnie otwarte, co ułatwia ich czyszczenie z kurzu zbierającego się w trakcie jeżdżenia. Dodatkowo, posiadają jednostronną gumową tarczę, która zabezpiecza łożyska przed szybkim zużyciem. Technologia Freespin zmniejsza tarcie wewnątrz, co poprawia jego szybkość. W środku znajduje się 7 kulek, a nasmarowane są smarem Kyodo.

 

W zestawie

 

  • klucz imbusowy
  • instrukcja

Informacje dodatkowe

Rozmiar

23.4-24.1, 23.4-24.1/37-38EUR, 24.8-25.6, 24.8-25.6CM/39-40EUR, 26.3-26.9, 26.3-26.9CM/41-42EUR, 27.7-28.3, 27.7-28.3CM/43-44EUR, 29.0-29.8, 29.0-29.8CM/45-46EUR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.