Rolki FR (SEBA) FR3 80 – Biało/Czarne

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Darmowa dostawa dla zakupów powyżej 250 zł
Wysyłka w 24h
Darmowa dostawa do sklepu stacjonarnego w Warszawie

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.

Opis

Rolki FR FR3

Rolki freeskate’owe FR FR3 od francuskiego producenta dawniej znanego, jako SEBA (od imienia założyciela firmy – Sebastiana Laffargue) to swego rodzaju brakujące ogniwo pomiędzy pełnią funkcjonalności i najwyższej jakości części w rolkach FR1, a bardziej budżetową i mniej pełną wersją – FRX. Mamy tutaj bowiem do czynienia z zestawieniem części jednej i drugiej rolki, co na pewno zadowoli tych, którzy chcą wbić się w ten cenowy mid-range pomiędzy rolkami budżetowymi a flagowymi. Wciąż jest to jednak dokładnie ta sama półka jakościowa, z której znane są rolki SEBA i FR, dzięki czemu będziemy w stanie robić w tych rolkach wszystko, co zapragniemy, ale zacznijmy może po kolei, od samego ich spodu:

Podwozie w rolkach FR FR3 to znana z FRX i uwielbiana przez początkujących rolkarzy szyna X2R, zaopatrzona w koła FR Street Kings. Oznacza to, że tak, jak w przypadku FRX, możemy podnieść koło przednie oraz tylne do góry, co da nam możliwość jazdy na rockerze (zwanym pośród niektórych rolkarzy jako „banan”) co dwukrotnie zmniejszy promień skrętu, a więc umożliwi bardzo intensywną jazdę slalomową, obroty oraz upodobni wrażenia z jazdy do tych, z łyżew hokejowych. Koła Street Kings mają standardową twardość 85A, umożliwiają więc każdy rodzaj jazdy – długie trasy, jazda miejska, slalom, jazda figurowa itd. Zawarte w nich łożyska to MW7, czyli topowe łożyska do jazdy miejskiej.

Powyżej szyny w rolkach FR FR3 80 mamy nowy design francuskiego producenta – tradycyjna czarno-biała kolorystyka rolek FRX została tutaj odwrócona, dając nam białą skorupę i czarną cholewkę z białą klamrą. Unikatowa kolorystyka, klamra dolna z metalowym „spiderem”, czyli zatrzaskiem, który pompujemy skokowo, dopinając w ten sposób precyzyjnie i mocno skorupę oraz aluminiowa podstawa nad szyną zamiast plastikowej odróżniają ten model od klasycznego, tańszego FRX’a. Zacznijmy jednak od samej góry – mamy tutaj do czynienia z dwoma zapięciami klamrowymi – górnym i środkowym (zwanym 45). Długie sznurówki z przeplotem od FR znane są z bardzo mocnego trzymania, i co dość unikatowe – pozwalają na zapięcie aż do samej góry buta wewnętrznego, co zapewnia nieporównywalne trzymanie i komfort jazdy, kosztem zmniejszonej mobilności w płaszczyźnie pionowej – innymi słowy będzie bardzo dobrym rozwiązaniem dla początkujących rolkarzy, mających problemy z utrzymaniem kontroli nad kostką. Mocowania szyny na dole skorupy są aluminiowe, niczym w droższym modelu FR1, co daje nie tylko większe możliwości customizacji rolek, ale również zwiększa przekaz energii, dając lepsze wybicie, mniejsze zmęczenie i bardziej precyzyjną jazdę. W środku buta znajdziemy z kolei klasyczny liner FR w którym znajdziemy wkładkę FR bez stabilizacji, co z pewnością ucieszy rolkarzy z bardziej płaską lub szerszą stopą.

Ogólnie rzecz biorąc Rolki FR FR3 to sprzęt stworzony dla tych, którzy potrzebują uniwersalnego sprzętu do wszystkiego – do slalomu, hokeja, jazdy miejskiej, freeskate’owej czy długich tras. Jeśli pojawiają się jednak jakieś wątpliwości – zapaszamy do naszego sklepu stacjonarnego Freeskate Customs Warszawa, gdzie rolki można przymierzyć, pojeździć w nich po naszym terenie, oraz podejrzeć ewentualne zmiany i customizacje, pokroju odbarczania, frezowania skorupy, rozciągania buta wewnętrznego bądź jego kompresji, czy nawet zamiany kół na świecące Luminous’y.

Przeznaczenie: średnio-zaawansowani, zaawansowani

Kolorystyka: Czarny, biały, niebieski

Rozmiary: 34 – 47

Koła: 80 milimetrów, 84A

Łożyska: Twincam MW9

System sznurowania: Klasyczne sznurówki

Cholewka: FR1, metalowe Safety Buckle, dolne i górne + micro

Szyna: FR4D

Informacje dodatkowe

Rozmiar

23.0CM/36EUR, 23.5, 23.5CM/37EUR, 24.5, 24.5CM/38EUR, 25.5, 25.5CM/39EUR, 26.0, 26.0CM/40EUR, 26.5, 26.5CM/41EUR, 27.0, 27.0CM/42EUR, 27.5, 27.5CM/43EUR, 28.0, 28.0CM/44EUR

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Rozmiarówka

Nie wiesz jakie rolki będą najlepsze dla Ciebie?

W naszym sklepie stacjonarnym profesjonalnie dobieramy i dopasowujemy rolki.